Wiedza dostępna w sieci

Złomowanie pojazdów w Katowicach

Coraz więcej osób korzysta z lokalnych skupów, gdzie można odsprzedać samochody należące do różnych marek a także modeli, które znajdują się w różnym stanie technicznym. W praktyce oznacza to, że skup aut Katowice odkupuje od właścicieli zarówno samochody stare, skorodowane, zaniedbane, a dosłownie powypadkowe. Nie jest więc zaskoczeniem, że osoby, którym zależy na tym, aby jak najszybciej pozbyć się auta i otrzymać gotówkę do ręki, korzystają ze skupów samochodów, które podchodzą osobiście do w zasadzie każdego klienta.

Warto więc przeanalizować tę alternatywę, jeżeli już jesteśmy właścicielami auta, którego nie używamy i już nie potrzebujemy.
Skupy samochodów – na co zwrócić szczególną uwagę?
Z całkowitą czyli stu procentową pewnością jak w przypadku każdej innej firmy powinno się korzystać tylko ze skupów, które cieszą się dobrą opinią klientów, a więc rzetelnie podchodzą do wyceny pojazdu, wykonując szczegółowe oględziny stanu technicznego. Takie oględziny to podstawa, ażeby zaproponować właścicielowi adekwatną do stanu auta kwotę, która będzie dla niego satysfakcjonująca. Należy również podkreślić, że skup aut w Katowicach wychodząc vis a vis oczekiwaniom swoich klientów oferuje własny transport pojazdu za pomocą lawety, dlatego posiadacz samochodu nie musi zjawiać się osobiście w punkcie stacjonarnym skupu. Pracownik skupu w umówionym terminie pojawia się, aby stworzyć oględziny auta, a następnie zaproponować właścicielowi adekwatną do jego stanu kwotę. Jeśli właściciel przystaje na zaproponowane warunki, to wtedy pozostaje wyłącznie podpisanie umowy na miejscu, a w dalszym kroku wręczana jest właścicielowi gotówka do ręki. Samochód odbierany jest przez skup. Całkiem inaczej wygląda sytuacja w sytuacji samochodów, które są w bardzo złym stanie i tak de facto nadają się jedynie do kasacji. Ich całkowita wartość jest tak niska, że nie można ich nigdzie sprzedać, dlatego trzeba korzystać z innego rozwiązania, jakim jest złomowanie samochodów Katowice. Warto wspomnieć o tym, że trzymanie starego samochodu, którego się nie stosuje, jest nieopłacalne, ponieważ w zgodzie z prawem mamy obowiązek uiszczać opłatę OC. Oddając samochód do stacji demontażu otrzymujemy dokumenty, które pozwolą nam na wyrejestrowanie pojazdu w urzędzie i tym samym niepłacenie składki ubezpieczenia.

Zobacz więcej: skup pojazdów w Katowicach