Wiedza dostępna w sieci

Auto z OC sprawcy

Samochód z OC sprawcy

Niefortunny wypadek na drodze może przydarzyć się niestety dla każdego kierowcy bez względu na nasze kwalifikacji oraz doświadczenie na drodze. Na kwalifikacji oraz doświadczenie innych kierowców nie posiadamy niestety wpływu, ale warto co najmniej w takim wypadku znać swoje prawa. Jako strona poszkodowana posiadacie szereg praw i przywilejów, z których warto skorzystać.

Poza naprawą auta na koszt sprawcy wypadku oraz pokrycia przez niego kosztów waszego leczenia przysługuje wam także auto z oc sprawcy. Według obowiązujących przepisów prawnych w trakcie naprawy waszego auta osobowego możecie zdecydować się na wypożyczenie auto na koszt sprawcy wypadku samochodowego. Bez wątpienia sprawca wypadku nie pokryje tych kosztów, ale jego zakład ubezpieczeń. Nie warto więc martwić się sytuacją materialną sprawcy wypadku, gdyż de facto nie poniesie on żadnych kosztów.
Obecnie samochód zastępczy jest oferowany dla każdej osoby poszkodowanej. Jeszcze kilka lat temu głównym warunkiem uzyskania auta zastępczego było wykazanie konieczności jego posiadania. Według aktualnie ustalonego orzecznictwa sądowego, samochód osobowy uznaje się za podstawowe wyposażenie każdego gospodarstwa domowego. Nie musicie więc specjalnie udowadniać konieczności posiadania samochodu osobowego w trakcie naprawy waszego auta. Drobne spostrzeżenie o konieczności wożenia dzieci do szkoły lub siebie do pracy jest adekwatnym argumentem, który przymusza określony zakład ubezpieczeń do pokrycia wszystkich kosztów wypożyczenia przez was zastępczego auta osobowego. Wybierając wypożyczenie samochodu zastępczego warto dodać o panującym terminie jego zwrotu. Według obowiązujących zasad nie możecie oddać tego auta później, niż jeden dzień roboczy po odebraniu waszego zepsutego auta z warsztatu. Jest to niestety istotny termin, gdyż dłuższe przetrzymywanie samochodu spowoduje naliczenie na was dodatkowych opłat. Zakład ubezpieczeń pokrywa koszt wynajęcia samochodu zastępczego wyłącznie podczas naprawy waszego samochodu osobowego.
Sprawdź tutaj: wynajem samochodów mińsk mazowiecki.