Wiedza dostępna w sieci

Elektrokardiograf – co trzeba wiedzieć?

W sytuacji niepokojących sygnałów ze strony układu sercowo-naczyniowego warto udać się na badanie EKG. Jest to elektrokardiografia spoczynkowa, czyli badanie serca, które wykonywane jest w przypadku występowania zaburzenia pracy serca. Jest to badanie, które pozwala na wczesnym etapie wykryć poważne choroby powiązane z układem sercowo-naczyniowym, takie jak niedokrwienie mięśnia sercowego czy zawał serca.

Warto wspomnieć natomiast, ażeby badanie wykonywać za pomocą profesjonalnego sprzętu. Do elektrokardiografii używa się aparat ekg.
Badanie EKG – co warto mieć świadomość tego?
Przede wszystkim trzeba podkreślić, że badanie EKG stanowi bazę diagnostyczną w przypadku chorób związanych z sercem czy układem krwionośnym. Wskazaniem do wykonania tego badania jest w głównej mierze kołatanie serca, czy nadciśnienie tętnicze. Na rynku znajdziemy niemały wybór urządzeń zastosowanych do wykonywania badania EKG. Warto jednakże skorzystać z owych, które odznaczają się wysoką funkcjonalnością a także trwałością. Na uwagę zasługuje elektrokardiograf String Opus 1. Jest to aparat nowej generacji, który charakteryzuje się bardzo precyzyjnymi pomiarami klinicznymi. A przy tym, jest to urządzenie, która pozwala na przenoszenie badań w postaci plików w różnych formatach na serwer, np szpitalny. Warto też wspomnieć o innych rozwiązaniach wykorzystanych w tym aparacie. Jest to między innymi wbudowana drukarka termiczna, jak też możliwość podłączenia drukarki zewnętrznej za pomocą kabla USB. Dane w elektrokardiografie przechowywane są w postaci zaszyfrowanej, a zatem są stosownie zabezpieczone. Jest to również aparat, który może pracować w dwóch różnorakich trybach, a mianowicie ręcznym a także automatycznym. W skład urządzenia Opus 1 wliczają się elektrody kończynowe w liczbie 4 egzemplarzy, elektrody przyssawkowe w liczbie 6 sztuk, kabel ekg, wózek do aparatu, jak również rolka papieru, na której drukowane są wyniki badań. Przy tym możemy zamówić także pas piersiowy z elektrodami. Jak zatem widać, jest to aparat innowacyjny a także funkcjonalny, który spełnia wymagania nawet najbardziej wymagających klientów. Pozwala na wykonywanie precyzyjnych pomiarów pracy serca, a więc jest idealnym rozstrzygnięciem w diagnostyce chorób układu sercowo-naczyniowego.

Źródło: EKG.