Czym jest księga znaku

Księga identyfikacji

Przy zakupie logo Istnieją 2 drogi. Można zlecić przygotowanie codziennego logotypu i na tym się skończy, ale można się zdecydować na to, by zamówić kompleksową księgę identyfikacji. Księga identyfikacji wizualnej jest księgą, która opisuje aspekty powiązane z logo oraz dodatkowo innymi znakami graficznymi, na przykład z logotypem, czyli z dwoma wersjami z samą albo ikoną graficzną oraz dodatkowo z tak zwanym klaunem.

Dzięki odpowiedniej identyfikacji wizualnej firma zacznie odzyskiwać nowych klientów a czy, którzy przekonali się o jej jakości, będą chętni do tego, by dalej z nią pozostać.
Cena księgi może być różna. To wszystko uzależniony jest od osób, które będą ją przygotowywały razem z logo. Im większa po angielsku, tym wyższa będzie cena. Im mniejsza, tym bardziej budżetową można to rozwiązać. Księga znaku logo powinna poprawnie w każdym przypadku zawierać te same elementy, ale księgi mogą się od siebie różnic w współzależności od tego, jakiego logotypu dotyczą, bo wiadomo, że w jednym roku nie będzie takich elementów, jak w innym, Więc siłą rzeczy nie będą one opisane w księdze i będzie mniej obszerna, a w innym wypadku bardziej obszerna. Księga wizerunku firmy obejmie nie tylko logotyp, niemniej jednak także inne materiały drukowane, ulotki, banery, banery internetowe, wizytówki i wszystko to, co będzie fizycznie bądź także poprzez sieć internetu wykorzystywane do szeroko rozumianej promocji takich firmy. Podstawowa i rozszerzona księga znaku różnią się od siebie, ponieważ ta pierwsza zawiera te podstawowe elementy, jak zresztą sama nazwa wskazuje, jednak i rozszerzona obejmuje również inne elementy, które stanowią już takie totalne zabezpieczenie dla firmy na wypadek, gdyby chciała przyszłości rozszerzyć zasięg we własnejej reklamy albo własnego działania o inne aspekty. Na przykład w danym momencie nie wprowadzamy formatu wideo, ale to nie znaczy, że za rok czy 2 lata nie postanowiły wprowadzić takiego formatu, a wtedy powinniśmy mieć jasne wytyczne co do tego, w jaki sposób ten format ma być demonstrowane i w ogólności zrealizowany. Stąd też rozszerzone księgi znaków są w tym bardzo pomocne, bo w problematycznej sytuacji w każdym momencie możemy do nich sięgnąć i wszystkiego się dowiedzieć. Dzięki temu nie popełniamy błędów.
Więcej: http://www.whiteart.pl/ksiega-identyfikacji-wizualnej.