Wiedza dostępna w sieci

Podnoszenie umiejętności – trener personalny

Praca w zawodzie trenera personalnego jest oczywiście bardzo wymagająca, niemniej jednak dostarcza również ogromnej satysfakcji. Zapotrzebowanie na rynku na trenerów personalnych jest ogromne. Wynika to między innymi tego, że w społeczeństwie rośnie świadomość na temat zdrowego stylu życia, na które składają się elementy tj. zdrowa pełnowartościowa dieta bogata w składniki odżywcze, witaminy oraz minerały, jak też regularna dobrze dopasowana do wieku, kondycji oraz umiejętności aktywność fizyczna.

O ile zatem jesteśmy pasjonatami sportu a także zdrowego stylu życia, możemy zacząć pracę w tym zawodzie. Powinno się jednakże pamiętać, że trzeba przejść szkolenie dla trenerów personalnych.
Co jeszcze powinno się mieć świadomość tego na temat pracy trenera personalnego?
Trener personalny musi mieć wiedzę z różnorakich dziedzin, między innymi z zakresu dietetyki. Dzięki temu doradzi klientom, w jaki sposób zredukować masę ciała, co i w jakich porach oraz jak często spożywać. Poradzi również osobom, które planują zwiększenie masy mięśniowej odpowiednie suplementy. Oczywiście podstawowym elementem pracy jest wykonywanie z klientem ćwiczeń, wychwytywanie błędów oraz poprawianie ich. Odpowiedni trener personalny jest też dobrze zorganizowany, opracowuje dla klientów spersonalizowany zamiar treningowy, który uwzględnia wyznaczone przez nich cele. Nieodzownym elementem pracy trenera jest ciągłe motywowanie klientów, aby się nie poddawali i dążyli do osiągnięcia wyznaczonych celów. Jest to też ważny szczegół budowania trwałych relacji z klientem, która jest podstawą budowania marki trenera personalnego. Ażeby zwiększyć własną popularność, można do zadań włączyć również trener personalny pisanie bloga, czyli aktywność, która daje możliwość nam poszerzyć wiedzę oraz budować rozpoznawalność w internecie. Oczywiście obecnie nie można pominąć treningów on-line. Stanowią one bardzo ważny detal, który pozwala na zdobycie nowych klientów a także utrzymanie stałych. Warto zdawać sobie sprawę, że trening personalny on-line wymaga gruntownego przygotowania oraz dobrego zaplecza technicznego. Nikt z klientów nie będzie zadowolony, jeśli podczas treningu co chwilę będą pojawiały się jakieś zakłócenia. O ile więc planujemy rozszerzenie działalności, zadbajmy o odpowiednie zaplecze techniczne
Więcej: mentoring trenera personalnego.