Wiedza dostępna w sieci

Inżynier jako programista

Jak zostać programista bez studiów informatycznych

Programiści są obeckiepsko zarabiającą grupą pracowniczą w Polsce. Każdy z nich tak de fakto może liczyć na wysokie uposażenie w zagranicznych przedsiębiorstwach , a oprócz tego na wiele dodatkowych przywilejów. Jednym z nich jest karta sportowa, specjalne pakiety kulturalne, prywatna opieka zdrowotna, szkolenia zagraniczne lub wyjazdy integracyjne.

Dla każdej osoby pragnącej mieć komfortowe, dostatnie życie jest to więc prawdziwa praca marzeń. Obecnie zapotrzebowanie na programistów jest tak ogromne, że nie potrzebujecie wręcz studiów informatycznych, ażeby pracować w tym zawodzie. Jeśli więc od kilku lat pracujecie, jako geodeci, to nic nie stoi na przeszkodzie, abyście zmienili swój zawód. Aktualnie geodeta zarobki posiada dosyć niskie, zwłaszcza biorąc pod uwagę stawki oferowane dla programistów. Warto więc zdecydować się na edycję swojej profesji, ażeby móc mieć nie tylko pobudzająca ciekawość pracę pełną nowych wyzwań, ale też wysokie wynagrodzenie i niepowtarzalny pakiet dodatkowych korzyści.
Jeszcze kilkadziesiąt lat temu geodeta zarobki posiadał na bardzo wysokim poziomie w stosunku do innych zawodów. Dzisiaj, ze względu na dużą konkurencję, zarobki te są dosyć niskie. Najczęściej jest to stawka dwa razy niższa, niż w sytuacji programisty i oczywiście nie występują w tej pracy żadne dodatkowe korzyści. Jeżeli zatem nie wybraliście tego kierunku z czystej pasji do geodezji, to zdecydowanie warto podjąć ryzyko przebranżowienia się na programistę. W tym celu warto podjąć współpracę z specjalistami, którzy od lat szkolą inżynierów na programistów. Z ich pomocą uda wam się zdobyć całą potrzebną, elementarną wiedzę do pracy w tym zawodzie. Warto wybrać się na jedno spotkanie lub szkolenie, ażeby głównie sprawdzić siebie, swój charakter , a dodatkowo umiejętności, w tym zawodzie. Już jedno spotkanie lub szkolenie umożliwi wam odkryć wasze zainteresowanie kodowaniem lub także nie. O ile będziecie idealnie czuli się na pierwszym szkoleniu z programowania, to zdecydowanie warto iść tą drogą. Na pewno później będziecie wdzięczni dla siebie samego za podjęte ryzyko i zmianę własnego zawodu. Nie jest to przecież łatwa decyzja, niemniej jednak w pełni konieczna, aby móc zmodyfikować własne życie.
Zobacz więcej: geodeta zarobki.