Wiedza dostępna w sieci

Pomoc prawna – kredyt frankowy

Wszystkie osoby, które posiadają kredyty frankowe i mają problemy ze spłatami, co powiązane jest między innymi z zwiększającym się kursem walutowym franka szwajcarskiego, powinny zgłosić się do kancelarii adwokackich, które zajmują się kredytami frankowymi. Pamiętajmy o tym, że pomoc frankowiczom oferowana jest przez kancelarie adwokackie, które zajmują się weryfikowaniem umowy kredytowej, a następnie proponują klientom konkretne rozwiązania, które są dla nich najkorzystniejsze. Warto wspomnieć także o tym, że instytucje bankowe bardzo często stosowały w umowach kredytowych tak zwane klauzule niedozwolone, które stanowią prawną podstawę do tego, aby taką umowę nawet unieważnić.

O ile więcej mamy podejrzenia, że zawarta z bankiem umowa kredytowa jest nieuczciwa, powinniśmy poszukać fachowej pomocy prawnej.
Pomoc w przypadku kredytów frankowych – co powinno się mieć świadomość tego?
Z całą pewnością w sytuacjach niełatwych, w których nie jesteśmy w stanie poradzić sobie sami, warto skorzystać z fachowej pomocy prawnika. Warto pamiętać o tym, że prawnicy oferują kompleksowe usługi prawne, które obejmują zarówno doradztwo prawne, niemniej jednak również wykonują czynności przedsądowe, jak również reprezentują klienta przed sądami czy np w sporach z bankami. Powinno się tutaj podkreślić, że kredyty frankowe udzielane przez instytucje bankowe często zawierały wady prawne, które powiązane są w głównej mierze z tym, że banki nie informowały w rzetelny sposób swoich klientów o ryzyku związanym z zaciąganiem kredytów we franku szwajcarskim. Kredyty udzielane na kilkadziesiąt lat wiązały się z ogromnym ryzykiem wzrostu kursu walutowego franka, co było potwierdzone licznymi dokumentami, mimo to banki coraz częściej tych informacji kredytobiorcom nie podawały, a zatem wprowadzały ich w błąd. Prócz tego niedostatecznie sumiennie informowały również o tym, że wzrost kursu walutowego wiąże się ze wzrostem miesięcznej raty za kredyt, ale też ze wzrostem całego salda pożyczki. Stąd też kredyt frankowy zaciągnięty w ten sposób, może być unieważniony przed sądem lub też odfrankowiony. Niestety banki bardzo często unikają odpowiedzialności, dlatego powinno się sprawę skierować do sądu, aby tam dochodzić swoich praw. A w tej sytuacji z pewnością przyda nam się pomoc doświadczonego adwokata.

Zobacz więcej: kredyt frankowy Legnica.