Wiedza dostępna w sieci

Kasy fiskalne

W zgodzie z prawem większość firm ma obowiązek używania kas fiskalnych. Są to osoby, które dokonują sprzedaży na rzecz osób fizycznych, które nie prowadzą działalności gospodarczej. Dotyczy to też rolników ryczałtowych.

Kasy fiskalne to urządzenia, które rejestrują obroty a także kwoty ze sprzedaży. Działają one poświęcając własny czas bez konieczności podłączenia zewnętrznego oprogramowania w postaci komputera. Zgodę dystrybucji i świadczonej usługi są drukowane w postaci paragonu fiskalnego. Może on służyć jako dowód czy zgodę zakupu produktu albo skorzystania z usługi. Przedsiębiorstwa, które mają obowiązek założenie kasy fiskalnej, a nie zrobią tego w wyznaczonym terminie mogą zdobyć karę skarbową, lub utracić prawo do obniżenia kwoty podatku.
Kasy fiskalne można podzielić na niezbyt duże, średnie i systemowe. Kasy niezbyt duże, które są inaczej nazywane mobilnymi są niewielkich rozmiarów i łatwe w obsłudze. Są doskonałe dla przedsiębiorców, którzy mają niewielką przestrzeń na ladzie w sklepie czy firmie. Kasy mobilne są także przeznaczone do stoisk na targu czy bazarze. Kasy średnie nadają się idealnie do placówek handlowych, w których panuje spore natężenie ruchu pośród klientów. Kasy fiskalne systemowe tworzą system sprzedażowy, łącząc się z innymi kasami w danym zakładzie produkcyjnym. Mają one wyrachowane funkcje, które pozwalają na świadczenie kilku usług jednocześnie.
Od pewnego czasu dostępne są do użytku kasy fiskalne online. Komunikują się one z CRK, czyli Centralnym Repozytorium Kas. Kasy on-line mają obowiązek przesyłania masy informacji, przez co muszą mieć ciągły dostęp do połączenia z internetem. Komunikacja użytkownika kasy fiskalnej z CRK odbywa się co dwie godziny bez wiedzy właściciela.
Największym i najbardziej popularnym przedsiębiorstwem, które produkuje kasy fiskalne jest firma Posnet. Kasy fiskalne Posnet są odpowiednie dla niewielkich sklepików, dużych firm i usług.
Są to wysokiej jakości produkty. Występują także w nowoczesnej odsłonie, które obowiązują od niedawna, czyli kas fiskalnych on-line.

Zobacz: naprawa laptopów łódź.