WebQuatro

badam, zarządzam, projektuję, użytkuję

więcej o mnie

7 prawd na każdy dzień pracy

Kategoria: Zarządzanie

Tagi: , , , , , ,


  • Oszustwo kandy­data czy upięk­szanie sytu­acji w fir­mie na roz­mowie kwal­i­fika­cyjnej jest dużym czyn­nikiem demotywującym.
  • Nowy kolega przy­chodzący do pracy jest najm­niej zde­mo­ty­wowany od pozostałych współpra­cown­ików. To jest dosyć niewygodne dla zarządzających.
  • Pieniądze źle moty­wują, ale całkiem nieźle demo­ty­wują. Z kolei pre­mie dobrze wpły­wają na pro­duk­ty­wność, jakość i samopoczu­cie pra­cown­ika, o ile są one wypła­cane za wyko­nanie konkret­nego zada­nia, o którym pra­cownik ma pojęcie.
  • Każda nagroda powinna mieć wartość w oczach pra­cown­ika a nie pracodawcy.
  • Komu­nikacja w fir­mie w obie strony — rzecz obow­iązkowa. Niestety, jest to trudny cel do osiąg­nię­cia, ale małymi kroczkami warto do niego dążyć.
  • Trzeba obow­iązkowo szanować współpra­cown­ików. Najlep­szy sposób zdobyć przy­ja­ciela — być przy­ja­cielem. To działa.
  • Firma nie będzie zwal­niać pra­cown­ików, którzy są dobrzy z punktu widzenia kul­tury kor­po­ra­cyjnej. To jest jedna z życiowych prawd.
Podziel się tym na:
  • Facebook
  • Blip
  • Flaker
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • del.icio.us
Spodobało się? Zapisz się na RSS.

Podobne na ten temat:


4 wypowiedzi

  1. Ciekawe te prawdy — muszę się zgodzić z więk­szoś­cią z nich :)

  2. diz says:

    Są też antyprawdy, o których niebawem napiszę :)

  3. Szymon says:

    Pieniądze źle moty­wują”? Wiadomo, że nie tylko satys­fakcja z pracy wynika z pen­sji (jest dużo innych czyn­ników jak samo­re­al­iza­cja, kli­mat w fir­mie, itp) Ale wiadomo, że każdy lubi być god­nie wyna­gradzany za swoją pracę, więc ten punkt nie do końca jest dla mnie jasny ;)

Zostaw odpowiedź

Zapisz się na maila lub RSS

Podaj swój adres e-mail:


RSS:

blip

Moje prezentacje

Użytkuję

  • www.keepgear.com
  • Zobacz mnie na GoldenLine